რომელი სკოლები გახდნენ ნიკო კეცხოველის სახელობის სასკოლო კონკურსის ნახევარფინალისტები

წარმოგიდგენთ, ნიკო კეცხოველის სახელობის სასკოლო კონკურსის ნახევარფინალისტ 128 სკოლას საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან. კონკურსის შემდეგ ეტაპზე გავიდნენ სკოლები, რომლებმაც 2500 და მეტი ქულის დაგროვება შეძლეს. 

კეცხოველის პრემიის ორგანიზატორების გადაწყვეტილებით, უკვე მეორე წელია, სკოლის გუნდების მიერ დაგროვილი ქულების 30% დაემატა -  კონფლიქტისპირა, ან ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მდებარე სკოლებს, ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ სკოლებს, სპეციალური საჭიროების მქონე მოსწავლეებისგან შემდგარ სკოლებს და მზრუნველობასმოკლებულ მოსწავლეთა სპეციალიზებულ სკოლებს. ასე რომ დაგროვილი ქულების 30% დაემატა შემდეგ მონაწილეებს: საირხის სასულიერო სკოლა-პანსიონს (საჩხერე), სოფელ პერევის სკოლას (საჩხერე), სოფელ შინდისის სკოლას (გორი), ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფელს (ზუგდიდი), სოფელ თაგილონის სკოლას (გალი), სოფელ ოტობაიას N1 სკოლას (გალი), ნინოწმინდის N1 სკოლას (ნინოწმინდა), სოფელ განძის სკოლას (ნინოწმინდა), სოფელ კასუმლოს სკოლას (მარნეული), აფხაზეთის N14 სკოლას (ზუგდიდი/აფხაზეთი), აფხაზეთის N12 სკოლას (ზუგდიდი/აფხაზეთი).

წარმოგიდგენთ ნახევარფინალისტების ერთიან სიას და რეგიონული ნახევარფინალების განრიგს.

ნახევარფინალისტთა ერთიანი სია:

  1. (სსიპ აკაკი წერეთლის სახელობის ქუთაისის N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 21060)
  2.  (სსიპ ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფელ როკითის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 20620)
  3. (სსიპ ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ გეზრულის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 20040)             
  4.  (სსიპ ვანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბზვანის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 17300)
  5. (ალამბრის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 16360)
  6. (სსიპ ქალაქ თბილისის #169 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 16000)
  7. (სსიპ ქ. თელავის მეორე საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 15830)
  8.  (სსიპ მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ მარადისის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 14690)           
  9.  (სსიპ - ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ლაითურის საჯარო სკოლა.) (ს/ქულა: 14450)
  10. (სსიპ მესტიის მუნიციპალიტეტის მულახის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 12980)
  11.  (სსიპ უშანგი სოფრომაძის სახელობის თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფ ძევრის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 12890)
  12.  (ქობულეთის მუნიციპალიტეტი სსიპ ბობოყვათის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 12140)
  13. (სსიპ ი. ოცხელის სახელობის ქ. ქუთაისის N2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 12030)     
  14. ( სსიპ ლენტეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ რცხმელურის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 11050)
  15. (სსიპ აფხაზეთის N14 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 10350)
  16. (ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბაზალეთის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 9930)    
  17.  (სსიპ ქალაქ ვანის N2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 9910)
  18.  (სსიპ ქ. გორის N12 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 9600)
  19. (სსიპ.ქ. გორის N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 9450)
  20.  (სსიპ მინდია აბაშიძის სახელობის სოფელ თხილნარის #1 სკოლა) (ს/ქულა: 9170)
  21. (მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კასუმლოს საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 9130)
  22. (გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაჭრეთის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8990)
  23.  (სსიპ წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის ეწერის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8620)
  24. (ქ.ალაქ ჭიათურის მე-4 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8620)
  25. (სსიპ ვანის მუნიციპალიტეტის ზედა ბზვანის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8460)
  26. (ქობულეთის სოფელ აჭყვისთავის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8280)
  27. (სსიპ დაბა თიანეთის N2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8220)
  28. (ქ. ჭიათურის #1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 8090)
  29.  (ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის #2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 7590)
  30.  (სსიპ აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ პირველი მაისის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 7460)
  31.  (სსიპ ქ.ფოთის მე-4 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 7360)
  32.  (მესტიის მუნიციპალიტეტის ფარის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 7330)
  33.  (ნაგარევის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 7250)
  34. (ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის თაიას საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6950)
  35.  (სსიპ ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხამისქურის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6880)      
  36.  (ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის სსიპ კირცხის თემის #1საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6830)               
  37.  (სსიპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ნარუჯის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6780)    
  38.  (სსიპ ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის ლესიჭინეს თემის N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6770)
  39.  (სსიპ ქალაქ საჩხერის ილია ჭავჭავაძის სახელობის #2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6680)     
  40. (გალის სოფელ თაგილონის სკოლა) (ს/ქულა: 6520)
  41.  (სსიპ ქალაქ ზუგდიდის მ. კოსტავას სახელობის N2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 6490)
  42. (გალის სოფელ ოტობაიის №1 სკოლა) (ს/ქულა: 6460)
  43.  (ზუგდიდია მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალკახათის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5990) 
  44. (სსიპ ქალაქ სენაკის #1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5690)
  45.  (სსიპ ქალაქ ვანის N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5650)
  46.  (ქედის მუნიციპალიტეტი მეძიბნის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5650)
  47. (ა.(ა)ი.პ. წმინდა ნინოს სახელობის საირხის სასულიერო სკოლა-პანსიონი) (ს/ქულა: 5510)
  48. (სსიპ გორის მუნიციპალიტეტის შინდისის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5450)
  49. (სსიპ ადიგენის მუნიციპალიტეტის ლელოვანის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5230)
  50.  (ხელვაჩაურის #1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5160)
  51. ( სსიპ - მიხეილ ჯავახიშვილის სახელობის ქალაქ თბილისის N124 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5150)
  52. (სსიპ ქალაქ  ნინოწმინდის N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 5100)
  53. (ქალაქ ჭიათურის 5 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4970)
  54.  (სსიპ-ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კიცხის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4830)  
  55.  (საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ბადიაურის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4760)
  56. (რომან ზოიძის სახელობის შულავერის N 1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4760)
  57. (ახმეტის 1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4690)
  58.  (სსიპ წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის მელოტონ ქანთარიას სახელობის ქ. ჯვარის მე-3 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4640)               
  59.  (სსიპ ახალციხის #1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4580)
  60.  (საგარეჯოს N4 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4550)
  61.  (სსიპ ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის ქვედა საზანოს N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4360)
  62.  (სსიპ ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4250)
  63.  (ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი. ნარაზენის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4230)
  64. (ახმეტის მუნიციპალიტეტ სოფელ აწყურის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4120)
  65. (სსიპ ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხეთის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4110)
  66. (სსიპ აფხაზეთის №12 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4110)
  67.                 (სსიპ ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ პერევისის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 4000)
  68.  (მესტიის სოფელ ლახამულის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3970)
  69. (სსიპ ქალაქ წალენჯიხის მე–2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3900)
  70. (სსიპ ქალაქ ქუთაისის #11 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3770)
  71.  (შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ გომარდულის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3560)
  72.  (სსიპ ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ თაბაგრების საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3540)
  73.  (სსიპ ქალაქ გორის N3 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3490)
  74.  (სსიპ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩხორიის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3440)
  75.  (სსიპ ავთანდილ დეკანოიძის სახელობის ქალაქ ქუთაისის N32 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3440)
  76.  (სსიპ მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნახუნაოს საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3420)
  77. (ნინოწმინდის რაიონი სოფელ განძის მეორე საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3410)
  78.  (სსიპ ქალაქ წალენჯიხისN1საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3390)
  79. (სსიპ ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ წესის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3320)
  80.  (ქალაქ ბათუმის მე-14 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3271)
  81.  (ქალაქ ზუგდიდის N10 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3230)
  82.  (სსიპ დაბა მესტიის #3 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3210)
  83.  (ზუგდიდის სოფელ რუხის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3200)
  84.  (რამინ დიხამინჯიას სახელობის დაბა ჩხოროწყუს №1 საჯარო) (ს/ქულა: 3200)
  85. (სსიპ ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის ხვანჭჯკარის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3190)    
  86. (სსიპ ადიგენის მუნიციპალიტეტის დაბა ადიგენის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3180)
  87. (ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფელი ზუგდიდის დღის ცენტრი) (ს/ქულა: 3170)        
  88. (ქალაქ ჭიათურის მე-2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 3120)
  89.  (სსიპ ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ძირკვაძეების საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2960)
  90. (სსიპ აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ ონტოფოს საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2960)
  91. (სსიპ ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლეღვანის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2950)
  92. (სიიპ გიორგი ჭყონდიდელის სახელობის ქალაქ ფოთის N7 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2920)
  93.  (სსიპ ირაკლი ბაზაძის სახელობის სოფელ მახათაურის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2920) 
  94.  (სსიპ ნოშრევან ჯიშკარიანის სახელობის მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზედა ნაგვაზაოს საჯარო სკოლა ) (ს/ქულა: 2900)
  95.  (სსიპ ქ.აბაშის ნოღოხაშის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2890)
  96.  (ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფელ დვირის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2880)
  97.  (სსიპ ქალაქ აბაშის N2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2860)
  98.  (სსიპ ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ სვერის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2790)
  99. (სსიპ სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელ ძველი სენაკის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2780)               
  100. (სსიპ ილია ჭავჭავაძის სახელობის ქალაქ ფოთის N5 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2770)
  101.  (სსიპ ქალაქ ფოთის #12 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2760)
  102.  (სსიპ ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტვიშის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2750)
  103.  (სსიპ დუტუ მეგრელის სახელობის აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ სუჯუნის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2730)
  104.  (ხარაგაული. სადგურ მარელისის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2720)               
  105.  (ხულოს მუნიციპალიტეტი ქედლების საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2690)    
  106.  (სსიპ ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვაბისხევის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2690)
  107. (სსიპ-ქალაქ ხაშურის N 8 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2690)    
  108.  (სსიპ მესტიის სოფელ ყარ-სგურიშის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2680)
  109.  (ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ წყავროკას საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2650)
  110.  (მესტიის მუნიციპალიტეტის სოფელ უშგულის საჯარო სკოლა ) (ს/ქულა: 2650)
  111.  (რევაზ მარგიანის სახელობის მესტიის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუჟალის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2650)               
  112. (სსიპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მელექედურის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2640)
  113. (სსიპ მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუხურჩის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2620)
  114. (შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ პაპოშვილების საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2620)
  115.  (სსიპ თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაფარეულის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2610)
  116.  (სსიპ-მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ სერგიეთის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2600)
  117.  (სსიპ ქალაქ წალენჯიხის #5 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2590)
  118.  (ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ დაბლაციხის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2590)
  119.  (სსიპ ბოლნისის მუნიციპალიტეტის დაბა კაზრეთის N2 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2580)
  120. (ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ პატარა ფოთის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2580)
  121.  (ქალაქ აბაშის #1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2560)
  122.  (სსიპ ქალაქ წალკის N1 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2550)
  123.  (შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ მაწყვალთის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2540)
  124.  (შუახევის მუნიციპალიტეტი,სოფელ ჯაბნიძეების საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2540)     
  125.  (სსიპ ქალაქ ფოთის #8 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2530)
  126.  (ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტყემლანის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2520)
  127.  (სსიპ ქალაქ აბაშის კვათანის საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2520)
  128.  (ქალაქ ახალციხის #6 საჯარო სკოლა) (ს/ქულა: 2510)          

შენიშვნა:  კონკურსის წესების მიხედვით, მონაცემებში გათვალისწინებულია, სკოლების მიერ კონკურსში ჩართული სხვა სკოლების მიერ დაგროვილი ქულების 5%.

ნახევარფინალები გაიმართება:

17 თებერვალს ბათუმში, სადაც მონაწილეობას მიღებენ აჭარისა და გურიის რეგიონის სკოლები;

18 თებერვალს ზუგდიდში (სამეგრელო-აფხაზეთი);

24 თებერვალს ქუთაისში (იმერეთი);

25 თებერვალს გორში  (შიდა ქართლი, სამცხე ჯავახეთი, თბილისი);

5 მარტს თბილისში (ქვემო ქართლი, კახეთი, მცხეთა-მთიანეთი, რაჭა-ლეჩხუმი-ქვემო სვანეთი).






ვიდეოები